Fitness

Formda bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin sağlıklı beslenmenin yanında ayrıca düzenli egzersiz yapmaları gerekmektedir. Formda kalmak ve düzgün bir fiziğe sahip olmanın yanında sağlıklı bir yaşam sürmek için yapılan spora fitness adı verilmektedir. Fitnes kimi insanlar tarafından vücut geliştirme ile karıştırılmasına rağmen fitness yapılmasında amaç kas gelişimi değil kasların güçlenmesi amaçlanmaktadır. Fitness etkisinin tam olarak görülmesi için doğru eğitmeler ile çalışılması gerekmektedir. Spor salonumuzu tercih etmeniz halinde burada bulunan eğitmenlerimiz ile sağlıklı bir hayat ve fit bir vücuda sahip olmanız mümkün olmaktadır.

Fitness Yararları

Sağlıklı bir yaşam için yapılan bir spor olarak sadece sağlıklı beslenme ve egzersizler ile gerçekleştirilmez. Aynı zamanda kişilerin düzenli bir yaşama sahip olmasını sağlamakta ve psikolojik olarak da daha sağlıklı bir hayat sürmesini sağlamaktadır. Fitness yaparak elde edebileceğiniz yararlarını şu şekilde saymak mümkün olmaktadır.

  • Yapılan egzersizler ile kemik ve kas yapısının güçlenmesi sağlanmaktadır.
  • Egzersizler sırasında yüksek efor harcanmakta ve bu özelliği ile de ter ve vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlamaktadır.
  • Uyku düzeninin sağlanmasında etkilidir.
  • Beslenme düzeni kazanılır ve sağlıklı bir yaşam sürülür.
  • Vücut endorfin hormonu salgılar ve kişi kendini daha mutlu hisseder.

Yapılan egzersizlerin ve diğer çalışmaların etkili olmasında en önde yer alan etken doğru beslenmedir. Bu nedenle spor salonumuzda fitness yapmak istediğinizde uzmanlarımızın hazırlayacağı beslenme programına uyulması önem taşımaktadır. Beden yapınıza en uygun beslenme programı hazırlanmakta ve uygulamanız sırasında da gerekli motivasyonun da kazanılmasında spor salonumuz ve eğitmenlerimiz etkili olmaktadır.

Fitness Sırasında Yapılan Egzersizler Nelerdir?

Fit bir vücuda sahip olmak isteyen kişilerin spor salonumuza başvurmaları sonucunda onlar için hazırlanan programlar beden yapılarına uygun olarak hazırlanmaktadır. Amaç kas ve iskelet yapısının güçlenmesi olduğundan koşma, kürek çekme, ağırlık kaldırma, yüzme gibi sporlarında etkin olarak yapılması sağlanmaktadır. Fitnes yapan kişinin bedeninin istediği gibi fit ve düzgün görünüme kavuşması da bu şekilde sağlanmaktadır. Fitness yapılması ile vücuttaki yağın yakılması ve sadece vücudun ihtiyacı olan yağ miktarına sahip olunmaktadır.
Fitness sadece bir süre yapılan ve düzgün bir fiziğe kavuşmanın ardından bırakılan bir spor değildir. Kişinin ömrü boyunca fit ve sağlıklı olabilmesi için sporun yapılmaya devam edilmesi gerekmektedir. Salonumuzun eğitmenlerinin hiç azalmayan ilgileri ile bu sporu yapabilir ve sağlıklı uzun bir hayat yaşayabilirsiniz.  Nişantaşı Fitness yapan kişilerin hayata daha çok pozitif baktıkları öz güvenlerinin de yüksek olduğu bilinmektedir. Aile sıcaklığını bulacağınız ve gelişiminizi sürekli takip eden eğitmenlerimiz ile fitness yapmanızda ve diğer sporlarda sizlerin yanınızda yer alacağı spor salonumuzdan memnun olmanız sağlanmaktadır. Fitness ve diğer sporları yapmanız sırasında iş ve sosyal hayatınız olumsuz etkilenmeden size uygun saatlerde hazırlanacak programlar ile hizmet vermekteyiz.