Kick Boks

Uzak doğu sporları arasında en çok ilgi gören spor dalı olan kick boks bunu hem saldırı hem de savunma sporu olmasının yanında ayrıca zihinsel konsantrasyonu da sağlıyor olması ile başarmaktadır. Birbirinden farklı iki spor dalı olan karate ve muay thai sporlarının bileşimidir. Bu özelliği ile de çok farklı teknikleri içinde bulundurmaktadır. Sert bir spor olması ile güce dayalıdır ve bu sporu yapan kişilerin çok fazla kalori yaktıkları da bilinmektedir.
Gücün ve tekniğin bir arada kullanıldığı kick boks rakibi yenmek için ustalığın geliştirilmesi gereken bir spor dalı olarak bilinmektedir. Özellikle gençlerin çok ilgi gösterdiği bu spora başlamak için küçük yaşlardan itibaren her yaş uygun olarak kabul edilmektedir.

Kick Boksun Yararları Nelerdir?

Gücün ve tekniğin bir arada kullanıldığı kick boks sporunun ilgi göremeye başlamasında oldukça fazla yararının olması bulunmaktadır. Bedensel ve zihinsel yararları olan bu spor kişisel gelişimin tamamlanmasında da etkili olmaktadır. Kick boksun yararlarını ise şu şekilde saymak mümkün olmaktadır.

  • İki farklı sporun da tekniklerini içinde barındırması ile tüm bedenin çalışmasını sağlamaktadır.
  • Stres atılmasında önemli bir role sahiptir. Günün stresinden kurtulmak için kick boksun oldukça faydalı olduğu uzmanlar tarafından kabul edilmiştir.
  • Sporun yapılması sırasında tüm bedenin kullanılıyor olması ile kalori yakma oranının da yüksek olmasını sağlamaktadır.
  • Bedensel koordinasyonun gelişmesinde etkilidir. Çocukların el, göz ve ayak koordinasyonu sağlamakta ki başarısını arttırır.
  • Mutluluk hormonu olarak da bilinen endorfin hormonunun salgılanmasını arttırır. Bu sayede kişinin kendini mutlu hissetmesini sağlar.
  • Fazla efor sarf edilen bir spor dalı olması ile terlemeye ve bedende ki toksinlerin atılmasına etki eder.
  • Spor sırasında ne zaman atak yapılması gerektiğine çabuk karar verilmesi gerekiyor olması ile kişiyi bu konuda hızlandırmakta karar verme hızının artmasını sağlamaktadır.

Kick Boks Öğrenmek İçin Nereye Gitmelisiniz?

Bu sporu öğrenmek istiyorsanız bunun için doğru spor salonu ile iletişime geçmek üzeresiniz. Spor salonumuzda tecrübeli kick boks hocaları bulunmakta ve burada sizleri çalıştırmak için yer almaktadırlar. Temiz ve hijyenik spor salonumuz da spor yapmak istediğinizde bunun için uygun olduğunuz zamanlarda açık olduğunu görebilirsiniz. Okuyan ve çalışan kişiler için oluşturduğumuz özel programlar ile sizde bir kick boks sporcusu olmak için uygun olduğunuz saatlerde ders alabilirsiniz. Nezih bir ortamda aynı zamanda aile sıcaklığını bulmanın memnuniyetini spor salonumuzda yaşayabilirsiniz.

Spordan elde edeceğiniz sonucun en etkin şekilde olması adına spor hocalarımız beslenme alışkanlıkları dahil olmak üzere doğru yönlendirilmeniz noktasında yardımcı olmaktadırlar. Deneyimli uzmanlarımız ile ilgi duyduğunuz spor dalının bedeninize uyguluğu konusunda da bilgi sahibi olmanız sağlanmakta ve size en uygun spor dalında başarılı olarak bedeninizde de istediğiniz sonuçları almanız sağlanmaktadır. Kick boks ile vücut geliştirme konusunda istediğiniz sonuçları alabilirsiniz.