Mat Pilates

Pilates dünyada en çok kabul gören egzersiz sistemi olan platesin çeşitli varyasyonları bulunmaktadır. Tüm varyasyonlarında ise aslında sağlanan faydalar aynı olmaktadır. Yüksek konsantrasyon istemekte, nefes ve denge kontrolünün de sağlanmasında etkilidir. Mat plates kısa olan kas boylarının uzaması ve esnemesi ile estetik görünüme kavuşmanın etkili yollarından birisidir. İnsanların günlük yaşamını olumsuz anlamda etkileyen postür bozukluklarının tedavisi için kullanılmakta olan bir tedavi yöntemi olarak da uygulanmaktadır.

Mat üzerinde yapılmakta olan pilates şeklidir. Burada yerçekimine karşı koymaya çalışan bedeniniz olmaktadır. Motivasyonun önemli olduğu pilateste konsantrasyon sağlanmakta ve kişilerin dirençlerinin artması sağlanmaktadır. Mat pilates ile pek çok kas grubunun çalışması sağlanmaktadır. En etkin pilates varyasyonu olması ile de tercih edilmektedir.

Mat Pilates Nasıl Yapılır?

Kalaballık gruplar halinde yapılan mat pilates sınıflarının en az 10 kişi olması istenmektedir. Bu şekilde kalabalık gruplar halinde yapılması ile de konsantrasyonun üst düzeyde olması sağlanmaktadır. Kalabalık gruplarda kişi grup ile uyumlu olarak hareketleri yaparken konsantrasyon kaybı yaşanmamaktadır. Mat kullanarak yapılmakta olan bu pilateste farklı bir malzemeye ihtiyaç duyulmadığı bilinmektedir.

Kalabalık sınıflarda yapılıyor olması ile kişi kendini daha rahat hisseder ve yapılan hataların düzeltilmesi sırasında da kişilerin daha çok şansı bulunmaktadır. Egzersiz yaparken fazla kilolarından kurtulmak gibi kişi için ayrıca fiziksel görünümünde istene şekle gelmesi sağlanmaktadır. Kalabalık sınıflarda yapılıyor olması ile de fiyatları daha uygun olmakta ve tercih edilmektedir.

Mat Plates Yapmak İçin Uygun Spor Salonu Nasıl Seçilmelidir?

Günümüzde pek çok kişi spor yapmak ve istediği fiziksel görünüme kavuşmak için bir spor salonuna kayıt olmaktadır. Mat pilates yapmak için spor salonu seçmeniz sırasında ise sizle yakından ilgilenecek ve bütün sorularınıza cevap verecek uzmanlarımız ile hizmet vermekteyiz. Beden yapınız incelenmekte ve gerekli program hazırlanarak size uygun egzersiz programları hazırlanmaktadır. Yoğun iş hayatınızda pilates yapmak için uygun olan zamanlarınız tespit edilerek buna uygun saatlerde dersi olan sınıflar sizler hazırlanmaktadır.

Birebir ilgilenen uzmanlar ile istediğiniz fiziksel görünüme kavuşurken aynı zamanda beslenme düzeni, motivasyon gibi konularda da uzmanlarımızdan destek almanız mümkün olmaktadır. Mat plates yapmanın sizin için uygun bir egzersiz olduğunun tespit edilmesi halinde de bunu düzenli yapmanız salonumuzda mümkün olmaktadır.

Sıcak bir aile ortamında yakından ilgilenen hocaların eşliğinde uygun fiyatlar ile dersleri temiz ve hijyenik ortamlarda alabilirsiniz. Düzenli yapılan egzersizler ile sadece fiziksel görünümünüz değil aynı zamanda  öz güveninizde artacak ve iş hayatınızda olduğu gibi sosyal hayatınızda da başarı oranınız artacaktır. Nezih ortamlarda aynı amaç altında sizin gibi insanlar ile birlikte mat pilates yapmak aynı zamanda sosyalleşmeniz içinde etkili bit yol olmaktadır. Spor salonumuz hakkında detaylı bilgi için iletişime geçebilirsiniz.