Reformer Pilates

  1. yüzyılın en çok tercih edilen egzersiz şekli olarak platesin pek çok varyasyonu bulunmaktadır. Bunlar arasında en çok tercih edileni ise reformer pilates olarak bilinmektedir. Mat pilatesten daha yoğun bir egzersiz programı sunuyor olması ile de sonuç alınması daha kesin olmaktadır. Eklemlere güç bindirmeden egzersizlerin yapılıyor olması ile sakatlık riskinin daha az olması sağlanmaktadır. Bu egzersiz şekli aslında yatan hastaların fiziksel aktivitede bulunabilmesi için düşünülmüştür. Reformer denilmesinin nedeni ise çeşitli aletler ile yapılıyor olmasıdır.

Egzersiz çeşitliliğinin olması sayesinde koordinasyon, güç, denge kazanılmasında oldukça etkili olması ile tercih edilmektedir. Çeşitli egzersiz aletlerinin kullanılıyor olması ile egzersiz yapılması sırasında tüm kasların çalışması sağlanmaktadır. Bu sayede de istenen fiziksel görünümün kazanılmasında etkili olmaktadır.

Reformer Pilates Etkisi Kısa Sürede Görülmektedir

Yaylar, omuz başlığı, el ayak ipleri gibi desteklerin kullanılması ile tüm kasların çalışması sağlanmakta ve istenen sonuçta kısa sürede alınabilmektedir. Reformer pilates yapmaya başladığınızda hareketleri yanlış yapmaya ya da yarım yapma gibi şeyler olmayacağı için sonuç tam olarak alınabilmektedir. Tüm kas grupları çalışmakta olduğundan etkisi bütün bedende aynı şekilde görülebilmektedir. Reformer pilates ile denge ve koordinasyon sorunu olan kişilerde bu sorun ortadan kalkmaktadır. Özellikle bel ve sırt ağrısı olan kişilerin de bu egzersizleri yapması ile ağılarından kurtuldukları görülmektedir.

2 ya da 3 kişilik sınıflarda yapılıyor olması ile eğitmen tarafından kontrol etkin bir biçimde sağlanmaktadır. Kalabalık sınıflarda konsantrasyon sorunu yaşayan kişilerin daha çok tercih ettiği görülmektedir. Egzersizler gittikçe zorlaşarak yapılmakta ve bu şekilde kişinin pes etmesi de pek mümkün olmamaktadır. Eğitmenin kontrolünde hareketler doğru olarak yapılmakta ve sonuç alınması kesin olmaktadır.

Reformer Pilates Faydaları

Esneklik, denge, kuvvet ve güç kazanılmasında etkin olan reformer pilates yapmak ve sonuç almak için doğru spor salonu seçilmesinin etkisi bulunmaktadır. Pek çok spor salonu süslü vaatler ile ilgi çekmeyi başarsalar da bu salonlara giden kişilerin ilgi görmemesi ve doğru programlar hazırlanmıyor olması ile istenen sonuçlarında alınması mümkün olmamaktadır. Oysa bizler spor salonumuzu tercih eden tüm bireylerin beden yapılarına uygun olan spor ile ilgilenmeleri ve bu sporu da alanında uzman eğitmenler ile birlikte yaparak istedikleri sonuçları almalarını sağlamaktayız.

Temiz ve hijyenin tam olduğu spor salonumuzda bir aile sıcaklığı bularak uygun olduğunuz saatler için hazırlanacak reformer pilates egzersiz programlarını uygulayabilir ve ayrıca eğitmenlerin kontrolünde programlarınızda bir aksama olmadan istediğiniz fiziksel görünüme kavuşabilirsiniz. Düzgün fiziksel görünüm kişinin öz güveninin artmasını sağlamakta ve uda kişinin iş hayatında ve sosyal hayatında da başarıyı yakalamasını sağlamaktadır.  İşini titizlikle yapan spor salonumuzda güler yüzlü olarak hizmet alabilir ve bu şekilde kendinizi rahat hissedeceğiniz ortamlarda pilates yapabilirsiniz.